Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mali i Zi zero viktima në 24 orë nga koronavirusi, 267 raste të reja

Laboratorët që merren me diagnozën e infeksionit të koronavirusit në Mal të Zi kanë përfunduar analizën e 789 mostrave, ndër të cilat janë regjistruar 267 raste të reja pozitive të infeksionit COVID-19.

Që nga dje, Instituti i Shëndetit Publik të Malit të Zi nuk raportoi ndonjë vdekje në lidhje me COVID-19, raporton Vijesti.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në lidhje me infeksionin e koronavirusit që nga fillimi i qershorit është 675, dhe që nga fillimi i vitit 684. Deri në orën 17.30 janë raportuar 234 pacientë të shëruar, ndërsa janë 9.232 raste aktive me COVID-19.

Që nga fillimi i vitit, numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara të infeksionit me virusin korona në Malin e Zi është 48.856.

Postime të ngjashme

Çfarë pritet pas tërmeteve që tronditën Greqinë, paralajmërimi i sizmiologut!

S.B.

Sanksionet nga SHBA, Moska paralajmëron: Do t’i befasojmë së shpejti

S.B.

Pamje: Blindohet Bagdadi, Papa Françesku pritet me nderime të larta në Irak

S.B.

Ekspertët e OBSH pritet “të copëtojnë” raportin e përkohshëm në Wuhan

S.B.

Universiteti turk: Vaksina Sinovac e Kinës 83.5% efektive

Z H

CMG-ja: Çfarë po pret bota nga “Dy Sesionet” e Kinës?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...