Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mali, rrëmbehen 4 punonjës humanitarë

Përderisa 4 gratë e grupit u lanë të lira, asnjë lajm nuk mund të merrej për 4 burrat që thuhet se ishin nga Mali.

Në Mali janë rrëmbyer 4 persona nga organizata “Mjekët pa Kufij” (MSF).

Sipas mediave lokale, 8 punonjës të MSF-së që punonin në ndërtimin e një klinike në pjesën e brendshme të vendit në Mopti u rrëmbyen nga persona të armatosur të paidentifikuar.

Përderisa 4 gratë e grupit u lanë të lira, asnjë lajm nuk mund të merrej për 4 burrat që thuhet se ishin nga Mali.

Vendbanimi Mopti që nga viti 2012 ka qenë shpesh në shënjestër të organizatave terroriste.

Postime të ngjashme

Gjermania kundërshton propozimin e mbështetur nga SHBA-ja për të hequr dorë nga patentat për vaksinat kundër KOVID-19

N E

Në Francë nga 12 maji të gjithë qytetarët pa dallim moshe kanë të drejtë të aplikojnë për t’u vaksinuar

N E

Ish-presidenti i Maldiveve plagoset në një shpërthim

N E

Qetësohet situata në ishullin e Jersey, anijet luftarake Franceze dhe Britanike tërhiqen

N E

Presidenti Slloven: E dimë nga përvoja se ndryshimet e kufijve në këtë pjesë të Evropës nuk zhvillohen pa flijime

N E

Dendias: SHBA do të ishin partneri ideal për të bindur Turqinë të pranojë Konventën e Detit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...