Shqipëri

Maliqi: Largohem përfundimisht nga politika, nëse nuk fiton opozita e bashkuar

Zhurnal Ads

Gjatë ditës së sotme po mbahet seanca plenare në Kuvend për votimin e kodit të ri zgjedhor.

Në fjalen e tij deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi është shprehur se me votimin e kodit të ri zgjedhor po shkelet marrëveshja e 5 qershorit.

Gjithashtu Maliqi u shpreh se nëse fiton PS-ja do të largohem përfundimisht nga politika.

“Sot një seancë turpi, e pështirë, çfarë do që të bëjnë me ndryshimet në Kodin Zgjedhor tregojnë frikën e tyre, ku janë këta që morën tepsinë dhe timonin, këta që kishin gjysmën e parlamentit, pre ndryshojnë koalicionet, pse nuk i hapën listën, pse kanë frikë se parlamentin, bandat i kanë. Ju sot po gënjeni dhe po mashtroni të gjithë shqiptarët, po shkelni marrëveshjen e 5 qershorit, po mbyllni Shqipërinë, por çfarë do që të bëni fitorja do jetë plebishitare, nëse nuk fiton opozita e bashkuar, unë do largohem përfundimisht nga politika”, tha Lefter Maliqi.

Postime të ngjashme

“1 vit pas tërmetit, shumë premtime, pak rezultate”, PD: Qeveria po e përdor fatkeqësinë për të vjedhur dhe për zgjedhje. Koha e Ramës ka mbaruar!

S.B.

Skenarët e pandemisë, kur mund të mbyllen shkollat

admin

Akuzat për rolin e tij në Kosovë, Basha: Janë të gjitha gënjeshtra

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...