Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Maloku, Fazliu e Kallashi të flakët në Bruksel

Evenimenti i madh i boksit profesionist që u zhvillua në fundjave ne Bruksel të Belgjikës ka qen shumë i suksesshëm për boksieret shqiptar Kamer Maloku, Liridon Fazliu dhe Aleksander Kallashi. Ky i fundit i cili është boksier i “ArenaRing Management Promotiron” pati debutimin e ëndrrave duke shënuar triumf me KO vetëm për 40 sekondave ndaj kundërshtarit të tij me shumë përvojë Laszlo Fekete i cili ka rekord 22.17.2.

Nga ana tjetër, me KO përfundoi edhe përballja e Fazliut i cili në raundin e parë ryzoi për toke bullgarin, Slavea Stefanov. Boksieri kosovar nga fillimi tregoi se është shumë i përgatitur andaj edhe kundërshtarit nuk i lejoj asnjë befasi.

Në fund, në peshën “super middle” u paraqit kosovari që jeton dhe vepron në Gjermani, Malloku i cili u ndesh ndaj hungarezit Istvan Kiss, nje bokser i papërshtatshëm i cili poashtu pati 8 kilogram diference, mirëpo kjo aspak nuk e frikësoj Kamer Malokun dhe u fut ne ring si një trim duke goditur hungarezin vazhdimisht në tre runda ku edhe e detyroi trajnerin e tij që të dorëzoj ndeshjen para kohe. Ndryshe, ky eveniment i madh pati 12 ndeshje në program kurse Matchmaker i mbrëmjes ka qen, Avdyl Salihu.

Postime të ngjashme

Tammy Abraham drejt largimit, garë e madhe për sulmuesin anglez

D V

Vedat Muriqi shuan spekulimet rreth të ardhmes së tij: Do të qëndroj te Lazio

D V

Chelsea i pakënaqur me çmimin e kërkuar nga Sevilla për Kounden

D V

Toni Kuka na thotë mirëmëngjesi nga Tokio, tregon se po i sjellin dy medaljet e arta në atdhe

D V

Real Madridi konfirmon edhe një rast me Covid-19

D V

Buffon tregon historinë se si vendosi të ishte portier

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...