Man City dhe Liverpooli fitojnë bindshëm, kalojnë në raundin tjetër të EFL Cup

Manchester City dhe Liverpooli kanë fitua ndaj Wycombes dhe Norëichit për të kaluar në raundin tjetër.

Qytetarët kanë marr një fitore të thellë me rezultat 6-1, edhe pse në fillim të ndeshjes ishin në disavantazh.

Riyad Mahrez shënoi dy herë, ndërsa De Bruyne, Phil Foden, Ferran Torres dhe Palmer shënuan nga njëherë.

Në anën tjetër Liverpooli ka fituar nda Norwich me rezultat 3-0.

Takumi Minamino shënoi dy gola, ndërsa Divock Origi shënoi një herë.

Southamphton, Burnley dhe Everton kaluan tutje po ashtu. 

Related posts

E akuzuan për mbipeshë – Neymar iu përgjigjet me një foto dhe ironi nga ndeshja e fundit e Brazilit

D V

U zëvendësua në fund të ndeshjes, ylli i Celtikut nuk u ul në bankinë – por filloi t’i mblidhte mbeturinat skaj fushës

D V

‘Dita Mamba’ u shënua në mënyrë të veçantë, të gjitha foshnjat e porsalindura morën dhurata për nder të Kobe Bryant

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More