Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Man. United dorëzohet përballë Sheffield, Everton e Leicester ndahen në paqe

Hera e fundit që Manchester United humbte në kampionat, ishte më 1 nëntor të vitit të kaluar përballë Arsenalit në “Old Trafford” dhe pas një serie të gjatë rezultatesh pozitive, që e kishin dërguar deri në krye të renditjes, pësuan sërish disfatë mbrëmjen e sotme.

“Djajtë e kuq” u mposhtën 1-2 në shtëpi nga Sheffield United dhe dorëzuan kreun e renditjes te skuadra tjetër e qytetit, Manchester City, që u shpall edhe kampion dimri në Premier League.

Bryan në pjesën e parë dhe Burke në të dytën shënuan për Sheffield United, ndërsa djemtë e Solskjaer rikthyen baraspeshën e përkohshme me anë të mbrojtësit Maguire.

Përfundoi pa fitues një nga sfidat më interesante të javës, ajo mes Evertonit dhe Leicesterit, me “dhelprat” që ia dolën të marrin një pikë shumë të rëndësishme në “Goodison Park” të Liverpoolit.

“The Toffees” kaluan në avantazh në minutën e 30’, me golin e fantazistit kolumbian James Rodriguez, ndërsa Leicester riktheu baraspeshën në të 67-ën me anë të Tielemans, duke marrë një pikë që e mban në vendin e tretë.

Postime të ngjashme

Harry Kane nuk rikthehet te Tottenhami derisa t’i garantohet largimi

D V

Armando Broja mund të largohet nga Chelsea, Udinese shfaq interesim serioz

D V

Koeman me mesazh të qartë për Umtitin dhe Braithwaite

D V

Pritje spektakolare e Buffonit në debutimin e tij të dytë te Parma si 43 vjeçar

D V

Chelsea ofron 100 milionë euro dhe një lojtar për Lukakun

D V

Barcelona në pozitë ideale për transferimin e Saul

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...