Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Man Utd barazoi rekordin 109-vjeçar me fitoren e tyre në Kupën FA ndaj West Hamit

Manchester Unitedi fitoi ndeshjen e nëntë radhazi në shtëpi në FA Cup të martën mbrëma me rezultat minimal 1-0 ndaj West Ham United.

Seria e fitoreve të Djajve të Kuq në Old Trafford në këtë garë ka bërë që ata të thyejnë rekord.

Me fitoren ndaj West Hamit, Unitedi ka arritur rekordin më të mirë të të gjitha kohërave, i cili u vendos në vitin e largët 1912.

Ekipit të Ole Gunnar Solskjaer iu deshën 97 minuta për të fituar kundër Çekanëve, por goditja precize e Scott McTominay e bëri të vlefshme pritjen.

Rekordi i Man Utd në Kupën FA në shtëpi

Manchester Unitedi ka fituar nëntë ndeshjet e tyre të fundit në Kupën FA, në sezonin e tyre më të gjatë në këtë garë, duke barazuar nëntë fitore radhazi në shtëpi midis viteve 1908 dhe 1912.

Postime të ngjashme

Mercedes-AMG paraqet tre vetura garash për nder të “Red Sow”

D V

“Juventusi ka ofruar çfarë kemi kërkuar” – presidenti i Santos konfirmon marrëveshjen me Biankonerët për Kaio Jorgen

D V

Ekipi i xhudos së bashku me kryeministrin Kurti flasin para mijëra qytetarëve në sheshin “Zahir Pajaziti”

D V

Të ARTAT e Kosovës u drejtohen qytetarëve: Medaljet janë për popullin

D V

Mourinho harron Xhakën, tani shikon nga mesfushori i Bundesligës

D V

“Nuk është zgjidhur ende, por po punojmë në kontratën e re” – Laporta konfirmon se ka ngecje në marrëveshjen e re me Messin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...