Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Man Utd do të provojë sërish transferimin e Dembele

Pas një fillimi jo të mirë të sezonit, Manchester United po synon të përforcojë skuadrën gjatë afatit kalimtar të janarit, dhe mund t’i kthehen objektivit që e humbën verën e kaluar.

Sipas Mundo Deportivo, sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele, është ende pikë interesimi për drejtuesit e Manchester United, që mund të bëjnë një përpjekje për të nënshkruar me atë në fillim të vitit 2021.

Sidoqoftë, sipas medies spanjolle, Manchester United do të provojë huazimin e 23 vjeçarit deri në fund të sezonit.

Kjo edhe mund të paraqes probleme, me Barcelonën që janë të interesuar për shitjen e Dembele, shkaku i krizës së shkaktuar nga COVID-19.

Madje, raportohet se Dembele së bashku me katër lojtarë tjerë do të vendosen në shitje nga katalanët në afatin kalimtar të janarit.

Postime të ngjashme

NBA nuk gjen paqe

Z H

Fernandes i vendos një kusht interesant Unitedit për të nënshkruar kontratën e re

Z H

Perezi e tall keq Jurgen Kloppin

Z H

Arsenali me telashe

Z H

Modriç zgjatë kontratën me Real Madrid

Z H

Perez: I pamundur transferimi i Mbappes e Haalandit pa Superligën Evropiane

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...