Sport

Man Utd do të provojë sërish transferimin e Dembele

Zhurnal Ads

Pas një fillimi jo të mirë të sezonit, Manchester United po synon të përforcojë skuadrën gjatë afatit kalimtar të janarit, dhe mund t’i kthehen objektivit që e humbën verën e kaluar.

Sipas Mundo Deportivo, sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele, është ende pikë interesimi për drejtuesit e Manchester United, që mund të bëjnë një përpjekje për të nënshkruar me atë në fillim të vitit 2021.

Sidoqoftë, sipas medies spanjolle, Manchester United do të provojë huazimin e 23 vjeçarit deri në fund të sezonit.

Kjo edhe mund të paraqes probleme, me Barcelonën që janë të interesuar për shitjen e Dembele, shkaku i krizës së shkaktuar nga COVID-19.

Madje, raportohet se Dembele së bashku me katër lojtarë tjerë do të vendosen në shitje nga katalanët në afatin kalimtar të janarit.

Postime të ngjashme

Formacionet e mundshme: Roma-Cluj, Kumbulla nga minuta e parë

XH,I

City i gatshëm që t’i ofrojnë Messit kontratë 10-vjeçare, e do edhe për ambasador

XH,I

Zidane: Nëse vazhdojmë të luajmë kështu, do të kualifikohemi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...