Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Manastir: Gjenden granata artilerike nga Lufta e Parë Botërore

Zhurnal Ads

Dje në Manastir janë gjetur granata të vjetra artilerike kalibër 75 mm nga Lufta e Parë Botërore.

Siç njofton MPB, granatat janë gjetur gjatë kryerjes së gërmimeve në tribunën e vjetër të stadiumit nën „Tumbe Kafe“ në drejtim kah kazerma e vjetër.

Granatat në mënyrë të sigurt janë ngritur nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim, njësia rajonale-Manastir, për procedime të mëtejshme.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zhduket një djalë nga Fushë Kosova

S.B.

Theret me thikë një i mitur në Prishtinë, dërgohet në QKUK

S.B.

Gjobiten 210 shoferë në Shkup, 78 prej tyre kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar

Z H

Merr flakë makina në ecje në Tiranë, drejtuesi shpëton pa lëndime

S.B.

Tiranë/ Shpërndanin lëndë narkotike, dy të rinj në pranga

S.B.

Një shkupjan gjendet i vdekur në Majën e Zezë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...