Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Manastirliu i përgjigjet Bashës: Lëri planet e pikat!

Teksa shprehu mirënjohjen e saj për qytetarët që zbatuan vendimin për mbajtjen e maskës në ambientet jashtë shtëpisë, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu  i është kundërpërgjigjur edhe kreut të PD-së Lulzim Basha.

Ajo ka thënë ata që janë jashtë parlamentit vijojnë të flasim për plane e pika, por ajo beson  se është situatë serioze, duhet të trajtohet si e tillë dhe duhet të jenë të gjithë bashkë, pasi është një virus që kërcënon jetën e shqiptarëve.

Manastirliu tha se kjo është një luftë e shqiptarëve që duhet të zbatojnë rregulluat për të shmangur mbylljen që do të ishte e detyrueshme nëse nuk respektohet masat.

“Vendosja e maskave jashtë shtëpisë është një hap drejt reduktimit të infeksioneve të virusit. Maska, higjiena dhe distanca janë tre masa për të fituar betejën, që nuk do të jetë e lehtë. Kush nuk do të shohë qartë, mund ta përdorë këtë situatë për të bërë politikë. Edhe ata që janë jashtë parlamentit vijojnë të flasim për plane e pika, por unë besoj se është situatë serioze, duhet ta trajojmë të tillë dhe duhet të jemi të gjithë bashkë, pasi është një virus që kërcënon jetën e shqiptarëve.

Kjo është një luftë e qytetarëve shqiptarë që duhet të zbatojnë rregullat për të shmangur mbylljen që do të ishte e detyrueshme nëse nuk do zbatoheshin rregullat. Duke qenë se jam e kënaqur që qytetarët e kanë mbajtur maskën sot, shpresoj të vazhdoj edhe në ditët e tjera. Ne do të shohim se si do të menaxhojmë këtë situatë duke bërë përpjekjet maksimale duke marrë masa që nga gjurmimi dhe testimi”, u shpreh ministrja

Postime të ngjashme

Kamioni shtyp për vdekje 62-vjeçari në unazën e Elbasanit

T E

Ministria e Shëndetësisë: 21 humbje jete dhe 851 raste të reja

T E

Rrëfehet 28-vjeçarja: U punësova në Tiranë në qendër masazhi, më shfrytëzuan për prostitutë

T E

Rama takon Kurtin në Tiranë

S.B.

SHBA, raport kritik për Shqipërinë/ Krimi i organizuar pastron para në Shqipëri dhe kontribuon në korrupsion

S.B.

Pakt PD-PS pas 25 prillit?! Basha jep përgjigjen e prerë: Ne do t’i fitojmë zgjedhjet dhe do e largojmë këtë qeveri të keqe!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...