Manastirliu nxjerr shifrat: Mbi 800 mijë qytetarë plotësisht të vaksinuar ndaj COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka publikuar pasditen e sotme shifrat e personave të vaksinuar plotësisht me të dyja dozat e vaksinës anti-Covid në vend.

Manastirliu deklaron se janë mbi 800 mijë qytetarë të vaksinuar, teksa punë vijon në të gjithë vendin.

“ Mbi  mijë qytetarë sot janë plotësisht të vaksinuar falë punës së përditshme të vaksinatorëve në rrjetin e qendrave shëndetësore dhe në qendrat e vaksinimit të përqendruar në të gjithë vendin.

#MbrojmëShëndetin”, shkruan Manastirliu.

Related posts

Vështirësi kalimi në ‘Rrugën e Kombit’ pas rrëshqitjes së dheut

D V

Rama për RTVE: Integrimi i Ballkanit tashmë varet nga çfarë bën BE, ne vijojmë modernizimin

D V

Rama takon kryeministrin e Holandës: Rutte në Shqipëri më 10 nëntor, rikonfirmon mbështetjen për integrimin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More