Manastirliu pret Ministren e Punës dhe Politikave Sociale të Maqedonisë së Veriut: Bashkëpunim për zgjerimin e shërbimeve sociale në territor dhë mbështetjen e familjeve në nevojë përmes punësimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka pritur në një takim pune Ministren e Punës dhe Politikave Sociale të Maqedonisë së Veriut, znj. Jagoda Shahpaska. Dy ministret e shteteve fqinje kanë ndarë së bashku eksperiencat dhe praktikat më të mira për zgjerimin e shërbimeve sociale në territor për njerëzit në nevojë dhe modernizimin e skemës së ndihmës ekonomike, përmes fuqizimit të familjeve dhe nxitjes së punësimit.

 

Postimi i ministres Manastirliu:

Takim i frytshëm me Ministren e Punës dhe Politikave Sociale të Maqedonisë së Veriut, znj. Jagoda Shahpaska këtu në Tiranë, për të ndarë së bashku eksperiencat dhe praktikat më të mira për zgjerimin e shërbimeve sociale në territor për njerëzit në nevojë dhe modernizimin e skemës së ndihmës ekonomike, përmes fuqizimit të familjeve dhe nxitjes së punësimit.

Takim i frytshëm me Ministren e Punës dhe Politikave Sociale të Maqedonisë së Veriut, znj. Jagoda Shahpaska këtu në…

Posted by Ogerta Manastirliu on Friday, October 8, 2021

Related posts

Mbërrijnë 67,860 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin

D V

Rama publikon pamje piktoreske të aksit Dardhë-Arrëz-Nikolicë: I shërben banorëve dhe zgjimit turistik në të katër stinët e vitit

N E

Ambasadori britanik takim me Ramën: Në fokus bashkëpunimi për sektorë prioritarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More