Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Manastirliu publikon të dhënat, ja sa qytetarë janë vaksinuar gjatë ditës së sotme

Prej një jave tashmë vendi i është nënshtruar vaksinimit masiv të popullatës.

Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në “Twitter”, ka njoftuar se gjatë ditës së sotme, në të gjithë territorin e vendit janë vaksinuar 7.386 qytetarë. Ndërsa po ashtu, ajo thekson se nga fillimi i fushatës së vaksinimit, përfshirë pra, edhe mësuesit, të moshuarit e mjekët, janë vaksinuar plot 192.882 qytetarë.

Postimi:

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama dhe ministrja Manastirliu, kanë theksuar gjatë ditëve të fundit se Shqipëria synon që brenda muajit maj, të ketë vaksinuar të paktën 500 mijë qytetarë në të gjithë territorin e vendit.

Postime të ngjashme

Rama në France 24: Presim dritën jeshile për negociatat

Lea Muslija

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...