Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Manastirliu risjell në vëmendje masat e detyrueshme

Ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, përmes një video ka risjell ne vëmendje masat e detyrueshme duke e cilësuar si një moment të rëndësishëm për të mbajtur në kontroll përhapjen e infeksionit.

“Normaliteti i ri kërkon që secili prej nesh të bëjë pjesë të përditshmërisë së tij vendosjen e maskës dhe zbatimin e rregullave të distancimit dhe higjienës. Ky është një moment shumë i rëndësishëm për të mbajtur në kontroll përhapjen e infeksionit. Bëj pjesën tënde për të mbajtur larg virusin e rrezikshëm”, shkruan Manastirliu në postimin e saj në Twitter.

Ndryshe, me virusin COVID-19 deri tani janë infektuar 9 mijë e 844 qytetarë , 5 mijë e 732 janë shëruar kurse janë regjistruar 301 raste të vdekjes.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Ushtarë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri

R Zh

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR takohet me Ramën

R Zh

Rruga e Borshit u prish nga shirat/ Meta “thumbon” qeverinë: Kryevepër!

R Zh

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...