Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Manchester City – Chelsea, finalja e tretë angleze në histori të Ligës së Kampionëve

Në ndeshjen gjysmëfinale të UEFA Champions League, Chelsea triumfoi mbrëmë ndaj Real Madrid 2-0 dhe arriti në finale.Chelsea u bë rivali i Manchester Cityt në finalen që do të luhet në Stambollin Olimpik të Stambollit Atatürk në 29 maj, përcjell GazetaBlic Sport.Chelsea do të luftojë për trofe me një ekip anglez për herë të dytë në histori të Ligës së Kampionëve.

E para ishte ndeshja ndaj Manchester United në vitin 2008. Ndeshja Manchester City vs Chelsea do të jetë finalja e tretë angleze në Ligën e Kampionëve.Manchester United vs Chelsea (2008) dhe Liverpool vs Tottenham (2019) ishin përballur më parë me njëri-tjetrin.

Postime të ngjashme

Austri – Maqedoni e Veriut, formacionet e mundshme

Dafina Vidishiqi

Joao Cancelo pozitiv me COVID-19

Dafina Vidishiqi

Arsenal në bisedime me Fekir

Dafina Vidishiqi

Eriksen mesazh bashkëlojtarëve te Interi: Jam mirë, shpresoj të kthehem së shpejti

Dafina Vidishiqi

Ditë historike për Maqedoninë e Veriut, Bardhi me shokë sot zhvillojnë ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian

Dafina Vidishiqi

Dalic: Pres një ndeshje të vështirë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...