Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Manchester Unitedi i dërgon paralajmërim talentit Mason Greenwood pas ‘shkeljeve disiplinore’

Zhurnal Ads

Manchester Unitedi ka paralajmëruar sensacionin adoleshent Mason Greenwood për ‘shkelje të disiplinës’ në javët e fundit.

Mediumi The Times pretendon se hierarkia e Unitedit duhej të fliste me 19-vjeçarin pas disa rasteve të vonesave në stërvitje.

Greenwood nuk u paraqit në fitoren e së shtunës 4-1 ndaj Newcastle ose triumfin e së martës 2-1 ndaj Paris Saint-Germain, por menaxheri Ole Gunnar Solskjaer e arsyetoi djaloshin.

“Nuk mund të deklaroj gjëra mjekësore, apo jo?”, ka thënë fillimisht Solskjaer për talkSPORT.

“Është thjesht një shaka dhe, aq i ri sa është, ne nuk duam të rrezikojmë me të”.

“Shpresojmë që gjatë fundjavës ai të jetë mirë përsëri”, përfundoi trajneri i Unitedit.

Ndryshe, Greenwood shpërtheu në skenë sezonin e kaluar duke shënuar 17 gola në të gjitha garat ndërsa Unitedi përfundoi i treti në Ligën Premier.

Por, ai ka pasur një kohë të vështirë këtë sezon dhe e pa veten të përjashtuar nga skuadra e Gareth Southgate në Angli së bashku me Phil Foden muajin e kaluar.

Dyshja theu protokollin e coronavirusit dhe u dërguan në shtëpi nga detyra ndërkombëtare, ndërsa nuk u thirrën në fillim të këtij muaji.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dybala: Mohuesit e Covid-19 janë të ngjashëm me ata që mendojnë se Toka është rrafshët

E.E.

Reali synon në janar transferimin e Aouar

E.E.

Futbollisti më i vjetër në botë/ Japonezi rinovon kontratën në prag të 54-vjetorit

Z H

Formacionet e mundshme: Roma-Cluj, Kumbulla nga minuta e parë

E.E.

Robin Krasniqi vs Dominic Bosel – Live

admin

Edhe De Ligt infektohet me Covid 19

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...