Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mansory akordoi Ferrari Portofino: Karbon dhe më shumë fuqi

Akorduesi i diskutueshëm Mansory ka pasur shumë punë për të bërë në muajt e fundit dhe tani ka përgatitur një Ferrari të tretë të modifikuar.

Pasi versioneve të Mansory të modeleve Ferrari F8 Tributo dhe 812 GTS, ishte radha e Portofinos. Akorduesi gjerman është veçanërisht krenar për çatinë e palosshme, e cila është bërë tërësisht nga karboni i falsifikuar, një material shumë i lehtë.

Aksesorë të shumtë të trupit janë bërë gjithashtu nga i njëjti material dhe janë të dukshëm nga pothuajse çdo kënd. Këto përfshijnë spoilerin e përparmë, pasqyrat anësore, pragjet, shtyllat, dorezat e derës, një spoiler delikate në kapakun e bagazhit dhe një shpërndarës.

Karroceria është pikturuar me të verdhë dhe Mansoryt i janë dhënë rima speciale me përmasa 21 inç përpara dhe 22 inç mbrapa me skajet e verdha.

Brendësia është e veshur me lëkurë të zezë me detaje të verdha dekorative. Logoja e Ferrarit në timon është zëvendësuar nga Mansory dhe është e rrethuar nga karboni.

Akorduesi gjithashtu ka rritur fuqinë e motorit 3.9-litër V8 i cili fabrika zhvillon 591 kuaj/fuqi dhe 760 Nm çift rrotullues, ndërsa tani jep 710 kuaj/fuqi dhe 890 Nm çift rrotullues. Është instaluar gjithashtu një sistem i ri shter dhe vetura përshpejton nga 0 në 100 km/orë në tre sekonda. Shpejtësia maksimale është rritur në 334 km/orë.

Postime të ngjashme

Ferrari njoftoi një veturë të re revolucionare sportive për në fund të qershorit

Dafina Vidishiqi

Porsche 911 GT3 aktual mori një version më të rehatshëm Touring

Dafina Vidishiqi

Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Dafina Vidishiqi

Edhe sa mund të vazhdoni vozitjen, nëse drita në tabelën e kontrollit të veturës tregon se po ju mbaron vaji?

Dafina Vidishiqi

Vetura unike e gatshme t’i dorëzohet pronarit, Bugatti La Voiture Noire u shit për 16.7 milionë euro

Dafina Vidishiqi

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...