Manuali me nënshkrimin e Steve Jobs u shit për 800 mijë dollarë

Manuali me 196 faqe për kompjuterin Apple II u shit në ankand për 787,483 dollarë.

 

Manuali i kushtohet Julian Brewer, djalit të Michael Brewer, i cili u bë një shpërndarës i Apple në Britaninë e Madhe në 1979.

“Julian, brezi yt është i pari që rritet me kompjuterë. Vazhdo, ndrysho botën!”, lexon në dedikimin, firmosur nga legjendar Steve Jobs, raporton cnn.

Jobs dhe Mike Markula u takuan me Julian Brewer 42 vjet më parë, kur të dy erdhën për të vizituar babanë e tij, Michael.

Steve Jobs nuk shkruante shpesh dedikime, dhe më pas në udhëzimet për kompjuterin Apple II, në të cilin Julian shkroi kodin e lojës, ai shkroi një dedikim për Julianin e ri, i cili përfundimisht u shit 42 vjet më vonë për gati 800 mijë dollarë.

Manuali u shit në ankandet RR. Shumë gjëra të lidhura me Steve Jobs u shitën atje. /Telegrafi/

Related posts

Faqja në Instagram e çiftit ‘me ndikim’ vidhet nga një haker – kërkon 35 mijë euro për t’ua kthyer atë

D V

Një “haker” tregon se si të dallojmë kamerat e fshehura në një dhomë hoteli – dhe jo vetëm!

D V

Shumica e dezinformatave rreth Covid-19 erdhën nga 12 persona, zbulon një raport

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com