Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Maqedoni: 8 të vdekur, 99 të infektuar dhe 214 të shëruar nga Covid 19

Shkup, 8 shtator – Zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1384 testime, ndërsa janë regjistruar 99 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 33 raste të reja, në Kumanovë 7, në Shtip 5, Prilep 6, Tetovë 4, Strugë 2, Veles 2, Manastir 6, Ohër 14, Gostivar 1, Gjevgjeli 1, Strumicë 1, Kriva Pallankë 1, Koçan 6, Makedonski Brod 3, Vinicë 1 dhe Dellçevë 6.

Sot janë shëruar 214 pacientë. Por nga ana tjetër kanë ndëruar jetë madje 8 pacientë. bëhet fjalë për dy pacientë nga Tetova të moshsë 60 dhe 71 vjeçare. Një 78 vjeçar nga Dellçeva, një 63 nga Struga, një 59 vjeçar nga Shkupi, një 52 vjeçar nga Dibra dhe dy pacientë të moshës 70 dhe 94 vjeçare nga Ohri.

Që nga fillimi i pandemisë, deri tani janë infektuar gjithsej 15226 persona. Prej tyre janë shëruar 12700, ndëras kanë vdekur 631. Numri aktiv për momentin është 1895.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...