Maqedoni: Të gjithë shtetasit afganë rezultuan negativ për COVID-19

Shkup, 31 gusht – Të gjithë shtetasit afganë që mbërritën në aeroportin e Shkupit mbrëmë rezultuan negativë ndaj COVID-19, njoftuan nga Qeveria për AIM.

 

Kur u pyetën nëse ndonjë prej qytetarëve afganë ishte pozitiv ndaj Kovid-19, nga Qeveria deklaruan se të gjithë ata ishin negativë në lidhje me testet.

“Të gjithë qytetarët që mbërritën nga Afganistani mbrëmë për qëndrim të përkohshëm janë negativë ndaj Kovid-19”, thonë nga Qeveria.

Me aeroplanë të kompanisë “Kamair” 149 shtetasit e parë nga Afganistani mbërritën në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit dje përmes Tbilisi, Gjeorgji.

Related posts

Nga Kumanova në Strugë, BESA fuqishëm konsolidon strukturat

Z H

MPB: Ndalohet shitja dhe therrja e kurbanëve në sipërfaqe publike

Z H

Vendet e Vishegradit PRO “Mini Schengen-it”: Mbështesin përshpejtimin e procesit të zgjerimit të BE-së

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More