Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Maqedonia e veriut me katër boksier në KE

Nga 25 nëntor deri më 2 dhjetor në Sofje, Bullgari, do të mbahet Kampionati Evropian i boksit për Kadet, ku Maqedonia e Veriut do të performojë me katër boksier: Petar Arsovski – 46 kg, Enis Aliu – 54 kg, Beqir Limani – 57 kg dhe Qemal Fetahi – 60 kg.

Sipas stafit teknik të Maqedonisë, boksierët e tyre po ndihen mirë dhe presin suksese. Njëri prej atyre që prêt rezultat është edhe djaloshi i talentuar nga Ohri, Enis Aliu i cili thotë se në Bullgari po shkon i përgatitur maksimalisht dhe se prêt rezultat pozitiv.

Postime të ngjashme

Modric: Anglia është njëra ndër favoritet për “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Panik tek Venezuela, 5 lojtarë rezultojnë pozitivë me COVID-19 para ndeshjes me Brazilin në Copa America

Dafina Vidishiqi

Bale: Unë kontribuoj edhe kur nuk shënoj, objektivi ynë është të fitojmë ndeshjet

Dafina Vidishiqi

Xhaka është gati për “Euro 2020”, paralajmëron Uellsin

Dafina Vidishiqi

“A është vendi i duhur për mua?” – Mbappe shton spekulimet për të ardhmen e tij te PSG

Dafina Vidishiqi

Italia vazhdon spektaklin, Insigne realizon golin e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...