Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Maqedonia e Veriut nuk ka pengesa dhe masa për hyrje

Shkup, 29 dhjetor, zhurnal.mk – Përderisa në rajoni dhe jo vetëm Turqia vlerëson Maqedoninë si të rrezikshme nga coronavirsui, Maqedonia është e hapur për hyrje pa asnjë pengesë madje edhe nga vendet më të rrezikshme.

Gjatë kësaj periudhe janë kthyer edhe mërgimtarët ndërsa mjekët kanë frikë nëse pas festave do të mund të ketë edhe një valë të re të rasteve të reja.

“Tani erdhën mërgimtarët nga Evropa perëndimor dhe kemi frikë se pas dy javëve do të kemi rritje të numrit të të infektuarve”, thotë koordinatori i Covid Qendrës Gëzim Nuredini.

Ai tha se nuk ka informacione të sakta se kur do të jetë gati spitali modular i Tetovës, por duhet se sa shtretër do të ketë.

“Spitali modular do të ketë rreth 35 shtretër për hospitalizim të pacientëve, ndërsa në atë spital modular do të ketë edhe laboratori”, thotë Nuredini.

Postime të ngjashme

Bilall Kasami pret në takim ambasadorin e OSBE-së, Klemens Koja

Bexhet Musliu

Sela: Ikja e Mijallkovit një skenar i Zaev për të fshehur dënimin e rastit “Mostra”

Bexhet Musliu

Çun Lajçi i reagon edhe me video, Grubit: Turp për ju me fëlliqë emrin tim!

Bexhet Musliu

Joveski: Ka mundësi të ndryshohet masa e paraburgimit shtëpiak

T E

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

Mickoski: Do ta mposht koalicionin e krimit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...