Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Maricic: Qeveria nuk i është përgjigjur ende Strasburgut në lidhje me abolimet e Ivanov

Zhurnal Ads

Shkup, 5 dhjetor – Duke folur në Sitel, Ministri i drejtësisë Bojan Mariçiç tha se qeveria nuk ishte përgjigjur ende në gjykatën e Strasburgut mbi abolimet e ish-presidentit Gjorge Ivanov dhe afati përfundon në 18 dhjetor.

“Unë pres që në dy javët e ardhshme, në një nga seancat e ardhshme, kjo çështje do të diskutohet dhe do të arrihet në një përfundim. Ne jemi duke punuar në analizën e të gjitha fakteve dhe argumenteve që na kanë ardhur, duke përfshirë atë që u vendos kohët e fundit dhe Gjykatën Kushtetuese në lidhje me nenin 11a, i cili lidhet drejtpërdrejt me çështjet para Strasburgut,” tha Mariçiç.

Ministri tha se para datës 18 dhjetor do të shpallet cili është vendimi dhe si duhet proceduar.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

VMRO vazhdon protestat kundër revanshizmit politik

T E

Anulohet seanca për “27 prillin”, Veljanovski dhe Ristovski në izolim shtëpiak

Z H

Bekteshi: Ka para mjaftueshëm për subvencione në sektorin e turizmit

R ZH

Hotelierët të lodhur nga masat, do të dorëzojnë iniciativë në Gjykatën Kushtetuese

Z H

Agjencia kreditore “Fitch” konfirmon rejtingun e vendit “BB+” me pikëpamje negative

T E

BDI dënon sulmin terrorist në Vjenë dhe ndanë dhimbjen me shtetin mik Austrinë

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...