Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mariçiq – Arsllani: Gjykata Supreme të kyçet në zbatimin e reformave në gjyqësi

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Ministri i drejtësisë Bojan Mariçiq, sot u takua me kryetarin e Gjykatës Supreme, Faik Arsllani, informon Zhurnal.

Në takim është diskutuar rreth zbatimit të reformave dhe gjendjes në gjyqësi, si dhe përmirësimin e praktikës gjyqësore.

Ministri i Drejtësisë ka theksuar se pret pjesmarje aktive të Gjykatës Supreme në Republikën e Maqedonisë së Veriut si instancë më e lartë gjyqësore në shtet, dhe kyçjen e saj në reformat e gjyqësisë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Myftinia e Gostivarit shënon lindjen e Muhammedit A.S

T E

MPB e Maqedonisë së Veriut konfirmon se policia austriake ka kërkuar bashkëpunim

B M

Zaev: Qytetarët tanë dhe të BH do të fillojnë të lëvizin vetëm me letërnjoftime

E.E.

Pas komentit në Zhurnal, “zgjohet-grubi”: Ahmeti: T’i zgjidhim sfidat sot, që gjeneratat e ardhshme të jetojnë në prosperitet

Z H

Turp për pushtetin dhe opozitën – asnjëra s’e respekton gjuhën shqipe!

B M

Zaev: Nuk jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...