Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mariçiq: Bashkëpunimi rajonal kyç për luftë kundër krimit të organizuar

Shkup, 18 qershor – Ministri i Drejtësisë, Bojan Maçiq, i cili është për vizitë pune në Republikën e Kroacisë, sot e vizitoi Zyrën për luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar (ZLKKO).

Mariçiq kishte mundësinë të njihej në detaje me punën e Zyrës dhe strukturën organizative të saj.

“Krimi dhe korrupsioni nuk njohin kufij dhe pengojnë drejtpërdrejt funksionimin e shtetit të së drejtës. Bashkëpunimi i mirë rajonal është nganjëherë thelbësor për një luftë të suksesshme kundër krimit të organizuar”, shkroi Ministri Mariçiq në profilin e tij në Fejsbuk.

Postime të ngjashme

MSH: Dozën e parë të vaksinës e kanë marë 31% e banorëve mbi 18 vjeç

Z H

Zaev falenderon zjarrfikësit për përkushtimin dhe njofton për ardhjen e 4 helikopterëve ndihmë nga Serbia

Z H

Të falimentuarit në afat prej 30 ditëve të paraqiten në Agjencinë për Punësim

Z H

Komuna Çair dhe zjarrfikësit “Bajram Miftari” në ndihmë në Nagoriçan të Vjetër

Z H

Radev-Pendarovski: Edhe Bullgaria ka probleme me zjarret por do të dërgojnë mjete zjarrfikëse në RMV

Z H

Zjarret në Maqedoni/ Shekerinska njofton për ndihmë nga Sllovenia

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...