Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mariçiq: Do të ketë grafë për përkatësinë kombëtare dhe fetare në regjistrimin e prillit

Shkup, 5 janar – Regjistrimi në prill do të ketë një grafë për përkatësinë kombëtare dhe fetare, tha Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq.

Do të ketë një grafë për përkatësinë kombëtare dhe fetare në regjistrimin në prill. Unë pres që tani, Peshkopi Petar, për të mirën e shtetit, të thërrasë besimtarët që të mbështesin masivisht regjistrimin”, shkroi Ministri Maricic në llogarinë e tij në Twitter.

Ministri i Drejtësisë e shkruajti këtë si një reagim të Peshkopit Petar i cili tha se nëse nuk ka grafë për përkatësi fetare në listat e regjistrimit, ata do t’i bëjnë thirrje njerëzve për bojkot.

Postime të ngjashme

Kuvendi i votoi besim Qeverisë

T E

Detektohet lloji britanik i Kovid-19 tek një pacient i kthyer nga Zanzibari

T E

Gir: Për BE të rëndësishme janë reformat, vendimet sillen unanimisht

T E

5 të vdekur dhe 807 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Z H

ASH dhe Alternativa nuk do ta mbështesin ligjin për shfuqizimin e Ligjit për regjistrim të VMRO-DPMNE-së

Z H

Karantinë 14 ditë për personat që vijnë nga Afrika

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...