Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mariçiq – grupi Bluprint: Shoqëria civile do të jetë partner në reformat në jurisprudencë

Shkup, 14 shtator – Ministria e Drejtësisë i ka dyert e hapura për bashkëpunim, shoqëria civile do të përfshihet në disa procese në dikasterin e drejtësisë, tha ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq në takimin e sotëm me përfaqësuesit e disa organizatave të shoqërisë civile që janë pjesë e grupit Bluprint për reforma në jurisprudencë.

Me grupin Bluprint që e monitoron Strategjinë për reforma në sektorin e jurisprudencës, ministri Mariçi, kumtoi Kabineti i tij, diskutoi një numër çështjesh aktuale si përgatitjet për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, si dhe reformat më të nxehta në fushën e drejtësisë.

Sipas Kabinetit, pikat e bashkëpunimit janë përcaktuar.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...