Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mariçiq: Nëse ndiqet ligji nesër duhet të fillojë regjistrimi

Shkup, 31 mars – Ministri i drejtësisë, Bojan Mariçiq ka deklaruar se nëse ndiqet Ligji atëherë nesër do të duhet të ndërmerren aktivitetet ngase sot nuk u arritën ndryshime në ligjin me të cilin do të shtyhet regjistrimit.

“Por edhe çfarëdo aktivitetet të ndërmerren, edhe të niset nesër me regjistrimin ato të dhëna do të vlejnë për në vjeshtë kur do të realizohet regjistrimi”, ka deklaruar për Sitell, ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq.

Ai tha se për shkak se Ligji është me flamur evropian ko donë të thotë se e tërë procedura do të zgjas dy deri në tre ditë, kështu që sipas tij, nuk ka mundësi për bllokim.

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...