Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mariçiq paralajmëroi ndryshime në kodin zgjedhorë dhe lista të hapura

Shkup, 14 shtator, zhurnal.mk – Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq në pres konferencën e sotme paralajmëroi ndryshime në kodin zgjedhorë dhe sjelljen e listave të hapura të kandidatëve, nëse për këtë ka dhe vullnet politik nga partitë, transmeton Zhurnal. Masa është pjesë e planit të punës e cila do të duhet të realizon Ministria që e drejton Mariçiq.

“Do të punojë në ndryshimin e kodit zgjedhorë me të cilën do të sillet dhe principi i listave të hapura të kandidatëve që nga zgjedhjet e para lokale vitin e ardhshëm”, tha Mariçiq.

Postime të ngjashme

Teuta Arifi prezanton punimet për shtegun e biçikletave në qendër të qytetit (FOTO)

R Zh

Radev: Nuk kam ndërmend të shtyjë thirrjen e sapozgjedhur të Asamblesë së 45-të Kombëtare

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

R Zh

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 193 raste me Kovid-19, 1014 të shëruar dhe 34 persona të vdekur

R Zh

Qeveria e publikoi listën e personave të cilët janë angazhuar për mes marrëveshjeve autoriale

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...