Mariçiq për vizitë dyditore pune në Shqipëri

Shkup, 8 korrik 2021 – Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq prej sot qëndron për vizitë pune dyditore në Shqipëri, ku së bashku me zëvendësministrin e Drejtësisë, Agim Nuhiu do të takohet me ministren shqiptare të Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

 

Në fokus të bisedimeve, sipas Ministrisë së Drejtësisë, do të jenë prioritetet e përbashkëta në rrugën e procesit të integrimit evropian, thellimi i bashkëpunimit të ndërsjellë në fushën e drejtësisë, si dhe transferimi i përvojave në lidhje me zbatimin e reformat gjyqësore.

Gjatë qëndrimit të tij në Tiranë, është parashikuar që Mariçiq të takohet me deputetin maqedonas në Parlamentin shqiptar, Vasil Sterjovski dhe të vizitojë Qendrën kulturore maqedonase. 

Related posts

Osmani për rezolutën e VMRO-DPMNE-së: Procesi duhet të fillojë nga zero

Z H

Mickoski: Për shkak të korrupsionit nuk ka mjaftueshëm investime

D V

MSH: ISHSSH nuk konfimroi parregullsi në spitalet modulare në shtet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More