Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mariçiq u takua me prokuroren Ruskovska

Shkup, 15 shtator, zhurnal.mk – Nevojat e Prokurorisë Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, përgatitjet e republikës së Maqedonisë së Veriut për fillim të negociatave me Bashkimin Evropian dhe rritja e efikasitetit në veprimin e lëndëve ishin temat e bisedës së takimit të sotëm mes ministrit të drejtësisë Bojan Mariçiq dhe prokurores publike për krim të organizuar dhe korrupsion Vilma Ruskoska.

Mariçiq gjatë bisedës, siç njoftojnë nga Ministria e Drejtësisë, ka theksuar se do të jetë mbështetje në procesin e përforcimit të kapaciteteve në Prokurori, me qëllim luftën më efikase kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Ndërkohë sa i përket fillimit të bisedimeve dhe hapjes së Kapitullit 23 – Gjyqësori dhe të drejtat fundamentale, Mariqiç ka theksuar se në fokus të bisedimeve do të jetë gjyqësori, prokuroria dhe implementimi i ligjeve.

Postime të ngjashme

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

MSH: VMRO-DPMNE tallet me vaksinimin e qytetarëve

R Zh

Opinion Valon Salihu / Humori përçmues ndaj grupeve etnike nuk është shaka

R Zh

Analizë / BE-ja duhet ta pranojë Ballkanin Perëndimor ngjashëm sikur Rumaninë dhe Bullgarinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...