Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Marihuana bie nga qielli në Tel Aviv, njerëzit vraponin për të marrë “pjesën e tyre”

Një ngjarje e pazakontë në Tel Aviv ngrohu atmosferën kur pako misterioze filluan të binin nga qielli.

Përkatësisht, dronët lëshuan çanta të vogla plot me kanabis.

Këto sytha falas kanabisi u ulën nga qielli në sheshin Rabin, pasi droni fluturoi si Babadimri, shkruan Unilad.

Kështu që nuk është për t’u habitur që sheshi u mbush shpejt me njerëz që vraponin për t’u siguruar që morën pjesën e tyre.

Qindra pako u gjetën dhe Green Drones mori përgjegjësinë për këto marifete.

Duke folur në faqen izraelite të mediave sociale, organizata deklaroi:

“Është koha, vëllezërit e mi të dashur. A është një zog? A është një aeroplan? Jo, është një dron i gjelbër që ndan kanabis falas nga qielli… Gëzoni, vëllezërit e mi të dashur, ky është vëllai juaj pilot, duke u siguruar që të gjithë ne marrim dashuri falas ”, thanë ata.

Sidoqoftë, bujaria e tyre u kushtoi atyre dhe dy njerëz në të 30-tat u arrestuan, raporton ‘The Jerusalem Post’.

Videoja e kësaj ngjarjeje të pazakontë po përhapet edhe në rrjetet sociale. /kp/

Postime të ngjashme

Burri që futi veten në kuti te ngarkesat e aeroplanit për t’u kthyer në Londër pasi mbeti pa para

S.B.

Kremi katalan: Si të përgatisni këtë ëmbëlsirë tipike spanjolle

S.B.

Porositi një kafe, gruaja në Angli u befasua me atë çfarë i erdhi falas për fëmijët e saj

S.B.

Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

S.B.

Çifti u befasua nga zbulimi nën tapetin e vjetër, njoftimi u bë viral

S.B.

Çdo ditë merrte dënime për parkim, kroatja i lë një mesazh interesant policisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...