Kuriozitete

Marihuana bie nga qielli në Tel Aviv, njerëzit vraponin për të marrë “pjesën e tyre”

Zhurnal Ads

Një ngjarje e pazakontë në Tel Aviv ngrohu atmosferën kur pako misterioze filluan të binin nga qielli.

Përkatësisht, dronët lëshuan çanta të vogla plot me kanabis.

Këto sytha falas kanabisi u ulën nga qielli në sheshin Rabin, pasi droni fluturoi si Babadimri, shkruan Unilad.

Kështu që nuk është për t’u habitur që sheshi u mbush shpejt me njerëz që vraponin për t’u siguruar që morën pjesën e tyre.

Qindra pako u gjetën dhe Green Drones mori përgjegjësinë për këto marifete.

Duke folur në faqen izraelite të mediave sociale, organizata deklaroi:

“Është koha, vëllezërit e mi të dashur. A është një zog? A është një aeroplan? Jo, është një dron i gjelbër që ndan kanabis falas nga qielli… Gëzoni, vëllezërit e mi të dashur, ky është vëllai juaj pilot, duke u siguruar që të gjithë ne marrim dashuri falas ”, thanë ata.

Sidoqoftë, bujaria e tyre u kushtoi atyre dhe dy njerëz në të 30-tat u arrestuan, raporton ‘The Jerusalem Post’.

Videoja e kësaj ngjarjeje të pazakontë po përhapet edhe në rrjetet sociale. /kp/

Postime të ngjashme

Pensionisti në Mal të Zi gabimisht mori ndër vite një pension 10 herë më të lartë – por tashmë ai duhet t’i kthejë 155,000 euro

S.B.

‘Fundi i botës’ parashikohet disa ditë para Krishtlindjes, pasi një ngjarje e rrallë hapësinore po shkakton frikë

S.B.

Liqeni i Pogradecit pushtohet nga dhjetëra flamingo

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...