Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Marinadë pikante

Kjo marinadë është për personat qiellzat e të cilëve përballojnë erëza të forta

Përbërësit:

– 1 lugë spec djegës pluhur;
– 1 lugë sheqer të kafenjtë;
– ½ lugë kripë;
– një lugë piper;
– ½ lugë hudhër pluhur;
– 1 lugë spec i kuq;
– ½ luge piper të zi;
– 200 ml vaj luledielli;
– 2 lugë mustardë.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit qitni në një enë dhe përzieni.

Me marinadë lyeni mishin apo perimet dhe lini gjatë natës në frigorifer.

Postime të ngjashme

Krap i pjekur sipas recetës së lashtë shqiptare

Dafina Vidishiqi

Biskotat e thjeshta me kos – Përgatiten brenda 30 minutave!

Dafina Vidishiqi

Ja se si të përgatisni biftek viçi për ta bërë atë të butë dhe të shijshëm

Lea Muslija

Truk për gatimin e simiteve të shijshme: Si t’ia arrini ta bymeni përherë brumin

Dafina Vidishiqi

Gjithçka është në shijen perfekte: Mish pule nga furra!

Dafina Vidishiqi

Makarona të pjekura me djathë feta

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...