Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Markoska: Ulje të TVSH-së për shërbimet zejtare prej 18 në 5 për qind

Shkup, 3 tetor – Në pakon e katërt të masave anti krizë, është siguruar edhe mbështetje për zejtarët. Me masën dedikuar për zejtarët parashihet ulje e TVSH-së të shërbimeve dhe prodhimeve të tyre prej 18 në 5 për qind, me çka do të përforcohet konkurrenca e tyre në treg, deklaroi sot në konferencë për shtyp Daniella Markoska, deputete e LSDM-së.

Zejtarëve, përkatësisht ushtruesve të pavarur të veprimtarive, theksoi ajo, edhe më tej u mbeten në disponim edhe masat e tjera, siç është mbështetja për pagesë ë rrogave apo qasja drejt kredive të volitshme nga Banka zhvillimore.

Si Qeveri, theksoi ajo, edhe më tej mbetemi tërësisht të përkushtuar në sigurimin e secilit qytetar dhe secilës kompani të goditur nga pandemia globale.

Postime të ngjashme

OBRM-PDUKM thotë se do të shtrenjtohet derivatet e naftës për 4 denarë

Dafina Vidishiqi

Rritet qarkullimi në katër muajt e parë të vitit

Zekirija Haxhiu

Besimi: Qeveria ende s’ka vendim për taksën ekologjike dhe ulje të TVSH-së për rrymën

Zekirija Haxhiu

Banka Botërore me hua prej 46 milion euro për modernizimin bujqësor në Maqedoni

Zekirija Haxhiu

Konkurs për vazhdim të grejs-periudhës për pagesë të shfrytëzuesve të kredive nga “Covid 2”

Zekirija Haxhiu

Zaev: Plani investues ekonomik i BE-së për Ballkanin perëndimor siguron rimëkëmbje të rajonit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...