Agjencia Zhurnal.mk

Marouane Fellaini pozitiv në testet e koronavirusit

Ish anëtari i Manchester United, Marouane Fellaini, ka rezultuar pozitiv në Covid19.

Fellaini, i cili aktualisht është në provincën kineze, Jinan, raportohet të ketë rezultuar pozitiv në koronavirus.

Këtë lajm, sipas medieve britanike, e ka konfirmuar departamenti shëndetësor lokal i Jinan.

Ylli i Superligës së Kinës luan me Shandong Luneng. Ai kishte udhëtuar me tren në Jinan, më 20 mars, kur edhe kishte kryer testin.

Kina është vendi nga ku ka filluar përhapja e këtij virusi. Fellaini është vetëm i prekuri i radhës, dhe shpresojmë që lojtarit të mos i vështirësohet situata.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...