Kosovë

Marrëveshja e Uashingtonit, Abrashi rrëfehet para deputetëve

Zhurnal Ads

Me të filluar në ora 13:00 do të mblidhet komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Infrastrukturë dhe Mjedis.

Në këtë komision sot do të raportoj ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi.

Ministri Abrashi do të raportoj para deputetëve të këtij komisioni rreth marrëveshjes së nënshkruar me 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë për normalizim të marrëdhënieve ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë.

Marrëveshja ku mes tjerash përfshinë ndërtimin e akseve rrugore dhe hekurudhore janë dy këto çështjet për të cilat Abrashi është ftuar që të raportoj në këtë komision.

Postime të ngjashme

Hoti paralajmëron: Nëse nuk arrijmë marrëveshje me Serbinë, rikthejmë reciprocitetin e plotë

admin

Qeveria u premton mbështetje prodhuesve të qumështit

admin

Komisioni për Buxhet shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...