Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Marrëveshja mes Interit dhe Lazios për Lazzarin

Manuel Lazzari mund të ndjekë Simone Inzaghin te Interi.

Sipas gazetës Il Messagero do të jetë pikërisht anësori i skuadrës bardhekaltër zëvendësuesi i Achraf Hakimit i cili në ditët e ardhshme pritet të zyrtarizohet te Paris Saint Germain me të cilët ka arritur një marrëveshje për një kontratë afatgjatë me një pagë prej 8 milionë eurosh në sezon, plus 2 bonuse.

Përsa i përket Lazzarit Interi ka arritur një akord paraprak me Lazion mbi bazën e 22 milionë eurove, plus 4 të tjera në formë bonusesh.

Marrëveshja mes Interit dhe Lazios për Lazzarin do të bëhet publike vetëm në momentin që Hakimi do të jetë zyrtarisht pjesë e PSG. Ndërkohë klubi bardhekaltër me shitjen e Lazzarit do të hidhet në sulm për Julian Brandt të Borussias së Dortmundit.

Postime të ngjashme

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

Pas katër vitesh, merr fund kontesti gjyqësor mes Neymar dhe Barcelonës

D V

Ndryshime befasuese në VAR nga Liga Premier

D V

Kosova vazhdon të jetë në top 10 vendet e botës edhe në ditën e katërt me medalje në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

D V

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...