Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Marseille dëshiron huazimin e Leaos

Klbui francez, Olympique Marseille po kërkon huazimin e sulmuesit të Milan, Rafael Leao për sezonin e ardhshëm.

Sipas mediave portugeze, Presidenti i Marseille, Pablo Longoria, po synon transferimin e Leaos në formë huazimi gjatë afatit kalimtar të verës.

Leao është nën kontratë me “Rossonerët” deri në vitin 2024, por Milan mund ta largojë sulmuesin në formë huazimi që të ketë më shumë hapësira.

22- vjeçari, sezonin e kaluar zhvilloi 40 paraqitje me fanellën e Milanit në të gjitha garat, duke realizuar shtatë gola dhe gjashtë asistime.

Postime të ngjashme

Sllovakia me shumë mund mposht Poloninë

Dafina Vidishiqi

Formacionet zyrtare: Spanjë – Suedi

Dafina Vidishiqi

Skriniar rikthen avantazhin e Sllovakisë

Dafina Vidishiqi

Schmeichel konfirmon se UEFA e kërcënoi Danimarkën pas incidentit tragjik të Eriksenit

Dafina Vidishiqi

Pendohet Arnautoviç pasi e shau me nënë Alioskin: “Më falni – Izvinete”

Zekirija Haxhiu

Kryetari i FFM-s, Sejdini flet për përplasjen, Arnautoviç – Alioski!

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...