Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Marsh protestues për rastin “Monstra”

Familjarët e të akuzuarve në rastin “Monstra”, për të premten në ora 13:00 kanë paralajmëruar një marsh protestues në Shkup. Marshi protestues do të fillojë nga parku i Çairit dhe do të mbarojë para Prokurorisë së Përgjithshme Shkup.

“Të nderuar vëllezër e motra, para disa ditëve prokurorja e rastit “Monstra”, Fatime Fetai, e përmbylli fjalën e saj përfundimtare me akuzën se, të akuzuarit janë fajtorë për vrasjen e pesëfishtë te Liqeni i Smilkovës, madje duke i akuzuar për vepër terroriste duke i qëndruar besnike shefes së saj Gordana Jankulloska dhe prokurores së parë Gordana Geshkoska. “Amaneti në vend!”, shkruan Bedri Ajdari, në rrjetin social Facebook.

Postime të ngjashme

BE-ja dërgon pajisje dhe ndihmë për përballje me zjarret në Maqedoninë e Veriut

Z H

U ndanë 11 vendime për Kopshtin e fëmijëve “Fidani”

Z H

Prilep/ 11 qytetarë ngelin pa shtëpi, digjen dhe barakat sociale, shpëtohen 3 foshnje

Z H

Edhe Qyteti i Shkupit ndanë nga 10 mijë denarë shpërblime për zjarrfikësit

Z H

Komuna e Tetovës paralajmëron për stuhi lokale gjatë pasditës

Z H

Mbi 200 raste të reja me covid në Maqedoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...