Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Martin Henze: Tani është koha për qeveri teknike për 25 prillin

Këshilltari politik gjerman Martin Henze, edhe një herë u bën thirrje qeverie të Bashkimit Europian, që të neutralizojnë qeverinë e Ramës dhe shqiptarët duhet të shkojnë në zgjedhjet e 25 prillit 2021, me një qeveri teknike. Këshilltari politik gjerman Martin Henze në Twitter: “Duhet të neutralizojmë tani qeverinë Rama politikisht, është emergjencë, koha për një qeveri teknike, një qeveri e përkohshme deri në zgjedhjet e reja në prill 2021, ligji i ri i zgjedhjeve, kontrolli i duhur i pandemisë dhe ekonomia janë tema.”

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...