Agjencia Zhurnal.mk

Masa e sigurisë për 50 protestuesit e arrestuar në Shqipëri, blindohet Gjykata

Tiranë, 14 maj – 50 personat e arrestuar për protestën e opozitës në Shqipëri më 11 maj pritet të dalin sot në orën 11:00 para Gjykatës së Tiranës për vlerësimin e masës së sigurisë. Mësohet se policia ka marrë masa për ruajtjen e ambienteve të gjykatës dhe shmangien e incidenteve.

Protestuesit e arrestuar akuzohen për kryerjen e veprave penale “Kundershtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Prishja e qetësisë publike”, “Shkatërrimit të pronës me zjarr” dhe “Shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse, djegëse dhe radioaktive”.

Ndërkohë 34 persona të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë për të njëjtën ngjarje. Policia bëri të ditur se janë 16 efektivë të saj të cilët janë plagosur “nga goditjet, kundërshtimet dhe përdorimi i lëndëve piroteknike, sendeve të forta dhe bombave Molotov”.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...