Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Masa të reja? Qytetarët me mendime të ndryshme (Video)

Shkup, 17 tetor – Moti i nxehtë mbushte parqet dhe kafenetë gjatë ditës. Disa nga qytetarët kishin maska ​​mbrojtëse, por ishte e qartë se disa nuk kishin.

Komisioni për Sëmundjet Infektive, për shkak të trendit në rritje të numrit të pacientëve, propozoi masa dhe kufizime të reja të tilla si shkurtimi i orëve të punës së operatorëve ekonomikë në 23:00, masa të reja për transportin publik.

Nga e hëna, parlamenti do të votojë mbi masat e propozuara deri më tani, duke përfshirë mbajtjen e detyrueshme të një maske jashtë. Qytetarë me mendime të ndryshme lidhur me masat e paralajmëruara.

Postime të ngjashme

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...