Masakër ekologjike në Dibër, banorët fajësojnë komunën (Foto)

Dibra sot në mëngjes është zgjuar me pamje të një masakre të vërtetë ekologjike, pas prerjes së drunjve në qendër të qytetit. Banorët dhe mediumet lokale akuzojnë kryetarin e komunës Hekuran Duka për këtë “masakër”.

 

“Krimi më i madh ekologjik në qytetin e Dibrës mban vulën e partisë që ka sloganin “zgjidh jetë voto, blertë”.

Qendra e Dibrës ishte më e bukur dikur. Foto të bëra nga DibraIme me 23 Nëntor, 2014”, shkruan dibraime.com.

Nga komuna e Dibrës deri tani nuk ka ndonjë sqarim zyrtar se pse janë prerë drunjët në qendër të qytetit, pr revolt ate banorët është evidente.

Related posts

MPB: Janë sanksionuar 92 motoçiklistë, 47 për shkak se nuk kanë përdorur kaskë

N E

Pa energji elektrike disa pjesë të Kisela Vodës, Çairit, Karposhit dhe Sopishtes

D V

Spitali i Gostivarit: Gjendja me coronavirusin është alarmante

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More