Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Masakër në Porto Riko, automekaniku hap zjarr mbi policinë dhe i shtyp me veturë – humbin jetën tre prej tyre

Tre policë janë vrarë në Porto Riko, kur një automekanik hapi zjarr mbi ta dhe shtypi me veturë njërin prej tyre në autostradë.

Hajni i veturave kishte arritur të arratiset pavarësisht që e tërë policia në San Juan ishte ngritur në këmbë për ta kërkuar, e raportohet se edhe polici i katërt është hospitalizuar dhe se gjendja e tij shëndetësore pas intervenimit është stabile, transmeton Telegrafi.

Gjithçka ndodhi në orët e para të pasdites në Expresso Roman Baldorioti de Castro, në autostradën që lidh San Juanin me aeroportin kryesor dhe destinacionin e preferuar të pushuesve të plazheve me rërë.

Të shkrepurat e plumbave dhe frenimi i gomave janë filmuar nga veturat që ishin në lëvizje. Guvernatori Pedro R. Pierlouis nga Porto Riko, ka thënë se hetuesit do të bëjnë të pamundurën që vrasësin ta nxjerrin para drejtësisë.

Emrat e policëve të vrarë nuk janë zbuluar, duke pretenduar se dy prej tyre ishin policë komunalë e i treti në nivel federal.

E kryetari i San Juan, Miguel Romero Lugo, ka urdhëruar se flamujt të ulen në gjysmështizë në nderim të rënëve në krye të detyrës.

Postime të ngjashme

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

T E

Islanda përgatitet për një shpërthim të mundshëm pranë Reikjavikut

T E

Navalny lajmërohet nga burgu: Gjithçka në rregull me mua

T E

Armenia përballet me tensione politike dhe plagët e luftës

T E

Dyshime për sulm terrorist në Suedi/ 8 persona të plagosur me thikë

T E

Së paku 33 të vdekur në protestat në Birmani

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...