Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Masat aktuale restriktive pritet të ngelin në fuqi edhe për një javë

Shkup, 19 prill – Zhurnal.mk – Pritet një propozim i ri i autoriteteve shëndetësore për masat restriktive të cilat u vendosën para dy javëve.

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse në mbledhjen e sotme duhet të vlerësojë nëse duhet të vazhdohen masat, në bazë të situatës aktuale epidemiologjike.

Nesër përfundojnë ndalesat dhe masat, mes të cilave janë dhe ora policore nga ora 20 deri në ora 5, si dhe ndalesa për punë të objekteve gastronomike.

Me masat e fundit, u vendos edhe ndalesë për punë të të gjitha bastoreve, si dhe fitnes qendrave.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

Zoran Zaev: Kufiri me Greqinë hapet nesër

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...