Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Masat antiCovid, gjobiten 425 persona

Shkup, 10 shkurt – Gjatë 24 orëve të fundit (09/10.02.2021) në gjithë territorin e vendit Ministria për Punë të Brendshme (MPB) ka regjistruar 425 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si preventivë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Nga Ministria e Brendshme në vazhdimësi bëjnë apel që të respektohen masat dhe protokollet e miratuara nga qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Postime të ngjashme

Shtohen kolonat nëpër pikat kufitare në Maqedoni

D V

Pendarovski: Armata u kyç në shuarjen e zjarreve, nesër në mëngjes helikopterët shkojnë për të ndihmuar në Koçan

D V

DMSH i mobilizon ekipet për mbrojtje dhe shpëtim nga zjarret, thirrje për t’u përfshirë edhe shoqatat vullnetare zjarrfikëse

D V

Nesër pa rrymë disa nga konsumatorët nga Qendra dhe Buteli

D V

Zjarr i madh nga pasditja po tërbon në Rankovc, ka edhe shtëpi të djegura

D V

Minsitri Filipçe: Pjesa më e madhe e të infektuarve, janë të ardhurit nga jashtë vendi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...