Masat antiCOVID, Policia e Kosovës shqipton afër 4 mijë gjoba në 24 orët e fundit

Rritja e rasteve dhe viktimave nga COVID-19 ka bërë që Policia e Kosovës t’i shtojë kontrollet me qëllim të zbatimit të masave antiCOVID.

 

Vetëm në 24 orët e fundit, Policia ka shqiptuar 3,981 gjoba për qytetarët të cilët nuk kanë respektuar masat antiCOVID.

Në 24 orët e fundit, Policia ka dënuar edhe 1,405 qytetarë për mosrespektim të rregullave në trafik.

Policia po ashtu ka arrestuar 30 persona, 22 në mbajtje dhe 5 në vuajtje të dënimit.

Related posts

Editorial: Të luash me kufi në Ballkan, është sikur të luash me zjarr

R Zh

“Invest in Prizren” vazhdon me “Panairi i Prodhimeve Vendore” – 35 kompani vendore prezantuan produktet e tyre para 40 bizneseve të huaja

Redaksia

Mustafa: Nuk jam fajtor për asnjë akuzë të zyrës së “Gestapos”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More