Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

“Maska më e mençur në botë”

Zhurnal Ads

Kompania për pajisje kompjuterike, Razer, ka realizuar atë që e cilëson si maskën më të mençur në botë – të kompletuar me një mikrofon të brendshëm.

Prototipi, i shpalosur në panairin “Consumer Electronic Show”, synon të përmirësojë zërin e përdoruesve – për të hequr pengesat që po ua bëjnë maskat.

Dizajni përfshin një ventilator të vogël për freskim të jarit.

Maska është e bërë nga plastika transparente duke e bërë më të lehtë edhe leximin e buzëve.

Produkti është vetëm në fazë koncepti dhe aktualisht s’ka dalë në shitje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Sony” prezanton modelin Xperia 2 II me risi teknologjike

admin

Dubai do të vendosë sistemin e njohjes faciale edhe në transportin publik

admin

Galaxy Z Fold2 do të kushtojë 1.999 dollarë

admin

Xbox Series X dhe S në sasi të limituar deri vitin e ardhshëm

S.B.

Sony tërheq Cyberpunk 2077 nga PlayStation Store

S.B.

“Fugaku” japonez ruan pozitën e kompjuterit më të shpejtë në botë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...