Agjencia Zhurnal.mk

Maskat i grabisin shtëpinë e babait, Erion Kristo akuza Lleshajt: Dorëhiqu

Aktivisti i shoqërisë civile, Erion Kristo ka kritikuar ashpër Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Gjithçka lidhet me informacionet se në fshatrat e jugut të vendit po ndodhin vjedhje në masë të shtëpive të njerëzve, ku mes tyre është edhe banesa e babit të tij.

Kristo shkruan i revoltuar ndaj Lleshajt duke i thënë se “e zënte mallkimi i babait tim që i vodhen shtëpinë! Te zëntë mallkimi i fëmijeve që i helmove me gaz!”.

“O Minister i Brendshem! O misherim i paaftesise dhe dallkaukllekut! O njeri i pazoti te lidhesh dy fjale e te besh nje pune qe do mbahet mend! Fshatrat e Jugut te Shqiperise po vidhen perdite dhe ti rri si gallof. Largohu o antishqiptar! Jep doreheqje! Te zente mallkimi i babait tim qe i vodhen shtepine! Te zente mallkimi i femijeve qe i helmove me gaz!”, shkruan ai në një postim në ‘Facebook’.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...