Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Maskat me detyrim/ Basha zbaton aktin normativ të qeverisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë konferencës së sotme me gazetarët, ka zbatuar aktin normativ për mbajtjen e maskës si një masë kundër përhapjes së covid-19.

Basha është shfaqur që në fillim të konferencës me maskë dhe e ka mbajtur atë edhe kur fliste.

Kujtojmë se nga dita e sotme maska është bërë e detyrueshme në çdo ambient jashtë shtëpisë. Në rast shkelje parashikohen masa ndëshkimore, nga 3 mijë në 5 mijë për shkelësit.

Postime të ngjashme

“902 mijë zgjedhës me karta apo pasaporta të skaduara”/ KQZ: Të infektuarit aktiv me COVID mund të mbeten pa votuar

S.B.

‘Rinovoni kartat e identitetit’, apeli i Metës: Verifikoni ku e keni qendrën e votimit

S.B.

Gjyqtarja që i hapi dyert e qelive të dënuarve të rrezikshëm, ILD rendit shkeljet dhe kërkon shkarkimin: Vendimet i mori me dashje direkte dhe vullnet të plotë të saj

S.B.

Nuk ka ndryshim të masave! Ora policore mbetet në fuqi, nga 20:00 deri në 06:00! Universitetet vijojnë online

S.B.

Komiteti Teknik: Mutacionet e koronavirusit kanë mbërritur në Shqipëri

S.B.

Mblidhet komiteti i ekspertëve, Drejtoresha e ISHP: 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç. Apel për qytetarët të…

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...